سوفله میگو

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 


سوفله میگو غذای فوق العاده خوشمزه و مغذی هست که امروز آموزشش رو داریم. امیدوارم از طرز تهیه سوفله مرغ خوشتون بیاد و از خوردنش کمال لذت رو ببرید.

سرآشپز:امریل لاگاس

مواد لازم:

میگو                              10 عدد
هویج خرد شده             2 عدد
قارچ                               1 بسته
سیب زمینی خرد شده   2 عدد
پیاز خلال شده               1 عدد
جعفری                           10 شاخه
لیمو تازه                       1 عدد
ادویه کاریه                  1 قاشق غذا خوری
شیر                               نیم لیتر
سس سفید                  3 قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه:

1.    میگو ها را پاک کنید و با یک عدد پیاز و نمکو آب لیمو تازه بپزید . قارچ را ورقه ورقه و فلفل و هویج ها را ریزکرده و به میگو ها اضافه کنید.

2.    یک پیاز را ریز رنده کنید و با کره روی حرارت کمی تفت دهید بعد آرد سفید را اضافه و دوباره کمی تفت دهید دراین زمان نمک و فلفل قرمز وفلفل سیاه را در آن بریزید و آرام آرام شیر را اضافه کنید و به هم بزنید تا سس یک نواختی به دست آید حرارت را زمانیکه سس غلیظ شد خاموش کنید.

3-    فر را روشن کنید تا گرم و آماده باش د و درجه آن را روی ۳۵۰ بگذارید.

4.    سس را با میگو و قارچ و سیب زمینی های نگینی خرد شده مخلو ط کنید.

5.    پنیر پیتزا را رنده کنید .

6.    در آخر سفیده و زرده تخم مرغ را ازهم جدا کنید وهر کدام را جداگانه بزنید تا زرده کاملاً رنگ روشن به خود بگیرد . دقت کنید سفیده حتماً بایستی پف کند و کاملاً پنبه ای شود.

7.    زرده را روی سفیده بریزید و آرام با یکدیگر مخلوط کنید تا حدی که پف آن نخوابد بعد این مخلوط را روی میگو و سس بریزید و با قاشق آرام به هم بزنید تا مرغ به آن آغشته شود.

8.    ته ظرف پیرکسی را چرب کنید و کمی پنیر پیتزا بریزید و مایه سوفله را روی آن بریزید و سطح روی آن را صاف کرده و بقیه پنیر را روی آن بریزید و درپنجره اول فری که قبلاً گرم کرده بودید قرا دهید بعد از نیم الی سه ربع ساعت از فر در آورید تا سپری شدن این زمان نباید درفر باز شود از بیرون داخل فر را نگاه کنید و هر زمان روی سوفله طلایی شد فر را خاموش کنید.

 

اختصاصی خوراک