معجون رازیانه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 


روزهای قاعدگی، روزهایی هستند كه به‌راحتی سپری نمی‏شوندو دربیشتر مواقع با درد و ضعف همراهند، به‌همین دلیل پای قرص‏های مسكن مثل ژلوفن، بروفن و... به میان می‏ آید. اما فراموش نكنید كه داروهای گیاهی در این زمان نقش بسزایی ایفا می‌كنند و عوارض مواد شیمیایی را هم ندارند. رازیانه از آن‌دست گیاهانی است كه قادر است انقباض‌های قاعدگی را كنترل و تنظیم كند. یكی دیگر از مزیت‏های این گیاه در این دوران كاهش درد قاعدگی است. با نوشیدن این معجون، به‌دلیل ترکیب نشاط‌آوری که دارد، می‏توانید با خیال راحت به كارهای روزمره‌تان بپردازید.

 

مواد لازم :

برای 1 نفر
سیب            1 عدد
رازیانه         1 فنجان
هویج            2 عدد متوسط
زنجبیل         1 قاشق غذاخوری
آب سیب     1 فنجان
آبلیمو          1 قاشق مرباخوری
كرفس        1/2  ساقه


طرز تهیه:

• تخم رازیانه را بكوبید و فراموش نكنید كه باید كاملا به پودر تبدیل شود وحتی دانه‌ای از آن نکوبیده باقی نماند.

• تمام مواد را داخل میكسر بریزید. اما فراموش نكنید كه این معجون به‌دلیل موادی كه دارد باید بیشتر از معجون‏های قبلی معرفی شده داخل میكسر هم زده شود. شاید بین 15 تا 20دقیقه زمان برای مخلوط شدن مواد با هم كافی باشد. چون هویج، سیب و كرفس به‌راحتی با یكدیگر مخلوط نمی‏شوند.

• این معجون به‌دلیل داشتن گیاه رازیانه می‏تواند نقش یك آبمیوه درمانی برای روزهای قاعدگی بانوان را داشته باشد. فراموش نكنید كه كرفس و رازیانه به‌دلیل دارا بودن ماده «فیتواستروژن»  (ماده‌ای شبیه هورمون زنانه) قادر هستند اختلال‌های ناشی از خونریزی و اسپاسم‏های قاعدگی را كاهش دهند.

• همچنین وجود زنجبیل در این معجون نشاط‌آور است. این مزیت برای روزهای قاعدگی كه بیشتر خانم‏ها كسل و بی‌حوصله هستند، می‏تواند نقش بسزایی داشته باشد.

 

منبع:bartarinha.ir