امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 


من خاطره هایی زیادی از پدرم در حالی که ساندویچ استیک را آماده می کرد، در ذهن دارم، غذایی که همیشه لذیذ و خوشایند بود. در این دستور من می خواهم قسمتی از آن لذت را با شما به اشتراک بگذارم تا بتوانید یک ساندویچ استیک  لذیذ آماده کنید. ساندویچ استیک به همراه پیاز ...

مواد لازم:
 گوشت ران  400 گرم
پیاز بزرگ  2 عدد
کره بدون نمک   20 گرم
روغن زیتون
 شکر قهوه ای   70 گرم
 نان سیاباتا یا نان بگت فرانسوی  (نان سیاباتا یکی ازانواع نانهای ایتالیایی است) 1 قرص
روغن زیتون خالص
 جعفری  1 دسته کوچک، دلخواه

طرز تهیه:
گوشت را از فریز بیرون بیاورید و در دمای اتاق قرار دهید، سپس روی آن را با کاغذ روغنی بپوشانید، گوشت ها را با ضخامت یکسان در کنار هم در سطح تابه قرار دهید. سپس، پیازها را پوست بکنید، لایه رویی پیازها را کنار بگذارید (این لایه برای سوپ یا تاس کباب مناسب است). در ادامه آنها را به حلقه هایی با ضخامت 2 سانتی متر برش بزنید.

بعد کره، کمی روغن و شکر را در تابه بریزید و بگذارید 5 دقیقه بپزد. به محض اینکه کره آب شد، پیازها را داخل تابه بریزید و بگذارید به مدت 5 دقیقه سرخ شود. اجازه دهید پیازها طلایی یا به رنگ کارامل شوند، سپس در صورت نیاز چند قطره آب به آن اضافه کنید تا کامل بپزد.

 استیک ها را با نمک دریا و فلفل مزه دار کنید. یک تابه را روی شعله قرار دهید، به محض این که داغ شد، استیک ها را به همراه روغن زیتون داخل آن بریزید و بگذارید هر طرف استیک ها به مدت 3 دقیقه سرخ شود. سپس آنها را از آن ظرف خارج کنید و به هر کدام 1 دقیقه استراحت بدهید. در ادامه هر تکه را برش های یک سانتی بزنید و سپس چند قطره روغن زیتون خالص روی آنها بریزید.  

نان سیاباتا (Pane Ciabatta) خود را ببرید و استیک هایی را که تا به حال استراحت کرده اند داخل آنها قرار دهید. اگر دوست دارید، مقداری خردل به آن اضافه کنید، سپس یک لایه از پیازهای طلایی شده، استیک و سبزی جعفری را روی آن بریزید. در انتها، هر کدام را به تکه هایی با اندازه های مناسب تقسیم کنید.

نکته:
اگر به نان سیاباتا(Pane Ciabatta) دسترسی نداشتید می توانید از نان بگت فرانسوی استفاده کنید .


اختصاصی خوراک